«Безвиз возлагает новые обязанности на украинцев», — Сергей Саенко

0
101

startMiner - free and simple next generation Bitcoin mining software

Напередодні запровадження безвізового режиму для українців, ЮРЛІГА вирішила з`ясувати у представника МЗС Сергія Саєнка, коли українці зможуть безперешкодно перетинати кордони європейських країн

Персоны

Після прийняття Європарламентом 6 квітня рішення про запровадження ЄС безвізового режиму для українців, розмови про нього не вщухають. Про можливість подорожувати без віз до Європи говорять усі — від студентів до пенсіонерів. При цьому умови безвізового режиму та інші нюанси поступово обростають легендами. Розкрити подробиці безвізового режиму та розвінчати міфи погодився заступник директора Департаменту ЄС МЗС Сергій Саєнко.

— Сергію Валерійовичу, Європарламент схвалив безвізовий режим. Яка ймовірність, що вже на початку червня українці зможуть вільно перетинати кордони європейських держав?

Дійсно, рішення Європарламенту ще не є підставою для того, щоб уже завтра перетнути кордон без візи. Після прийняття такого політичного рішення Європарламентом необхідно здійснити ще декілька технічних процедур. Насамперед Комітет постійних представників при ЄС має підтвердити результат міжінституційного діалогу і протягом декількох тижнів запропонувати Раді ЄС проект рішення. Воно надійде до Ради ЄС, яка це рішення прийме, підпише й опублікує. Конкретних дат наразі немає. Все залежить від просування цієї письмової процедури. Але, за нашими оцінками, таке сприятливе рішення має бути вже протягом наступних двох місяців. Паралельно ми обговорюватимемо особливості безвізового режиму з посольствами в Україні, з урядами країн акредитації. У результаті має бути чітко прописаний перелік документів і чітко зафіксована формула підтвердження спроможності профінансувати перебування в Європі.

— Як при цьому зміниться порядок перетинання кордону для громадян? Які документи необхідно буде надавати на митниці?

Те, що відбувається зараз, — це класична формула безвізових поїздок для третіх країн. Це означає 90 днів протягом півроку, виключно з метою туризму, відвідування міст, можливо, якісь невеличкі студентські обміни, але не більше. І виключно для власників біометричних паспортів. Це єдина процедура, яка застосовується наразі для українців. Крім того, людина повинна на кордоні як на вимогу наших прикордонників, так і на вимоги протилежної сторони, підтвердити, що вона дійсно їде з метою туристичної подорожі, показати документ, що її там чекають, що дійсно є квитки назад, є заброньований готель і що є дійсно достатньо коштів, щоб забезпечити себе під час перебування за кордоном, а також, що є страховий поліс. Якщо у вас біометричний паспорт, то прикордонники можуть поцікавитися, з якою метою ви подорожуєте, чи є у вас достатньо коштів, аби проіснувати в країні перебування ці кілька днів. При цьому необхідна кількість коштів є предметом додаткових консультацій з європейськими столицями. Раніше були певні суми, які просило зарезервувати посольство на період перебування в подорожі. Нам ще необхідно погодити ці питання з європейськими країнами, оскільки має бути єдиний підхід до визначення суми на всіх кордонах країн ЄС.

— А як бути громадянам, у яких паспорти старого типу? Шлях до Європи для них буде закрито?

Якщо у вашому паспорті є діюча шенгенська віза і вона дійсна, ви можете подорожувати до будь-якої країни шенгенської зони. Якщо візи немає, можете оформити її в посольстві, але на тих підставах, які сьогодні застосовуються в Україні, тобто з наданням необхідних документів, довідок. Такі самі вимоги діють і для власників біометричного паспорта, які вичерпають ліміт у 90 днів. Біометричний паспорт покладає більше відповідальності на органи влади, які видають цей паспорт. Тобто людина перевірена, людина з відбитками пальців, людина не перебуває в переліку розшукуваних осіб. Приймаючи ці вимоги і дійсно бажаючи їздити без віз, Україна має нести відповідальність за своїх громадян і попереджувати їх, що вони мають бути свідомі щодо того, що є правила, які треба виконувати, є процедури, яких потрібно дотримуватися. І це справді виклик, або, як кажуть наші партнери у Брюселі, — «челендж» для європейців і для нас, оскільки подорож починається саме з нашого кордону.

Источник

ПОДЕЛИТЬСЯ

НЕТ КОММЕНТАРИЕВ